Tipy a triky v Centre znalostí

Tipy a triky - centrum znalostí

Prinášame vám niekoľko základných tipov na zoznámenie sa s Centrom znalostí, ktoré vám uľahčia používanie a umožnia vám vyťažiť maximum z dostupných informácií.


1. Zadanie novej témy

Zadanie novej témy je možné viacerými cestami. Najjednoduchšia je cez úvodnú stránku kliknutím priamo v jednej z kategórií na tlačidlo
Ďalšia cesta vedie cez bočnú lištu: pri kliknutí na jednu z kategórií v centre znalostí, pričom na začiatku je možné vložiť novú tému a pri rolovaní nižšie sa postupne zobrazujú aj staršie témy.

2. Ktoré informácie sú zverejnené na internete?

Zadávanie novej témy sa skladá z dvoch častí. V prvej fáze sa uvádza nadpis témy a zhrnutie. To, čo je uvedené v týchto dvoch poliach, je viditeľné na internete pre všetkých. Po kliknutí na tlačidlo pokračuje druhá fáza, kde sa zadáva obsah témy.
Ak zakliknete možnosť téma je zobrazená len tým používateľom, ktorí sú členmi AKE SR a sú prihlásení. V opačnom prípade je obsah novej témy verejný.

3. Ako sa ostatní dozvedia o novej téme a príspevkoch

Všetci používatelia majú na začiatku nastavené sledovanie všetkých kategórií. Pri zadaní novej témy do ktorejkoľvek kategórie príde ostatným používateľom e-mailové upozornenie na nový príspevok. Cez tento e-mail sa používateľ môže dostať na stránku – ak je prihlásený, link smeruje priamo k zadanej téme – a môže sa rozhodnúť, či má záujem túto tému ďalej sledovať, alebo nie, a to kliknutím na Ak si používateľ túto možnosť vyberie, príde mu e-mailom informácia o všetkých nových príspevkoch k diskusii v tejto téme.
Je na používateľoch, či si vyberú sledovanie jednotlivých tém, tiež môžu rušiť a opätovne nastavovať sledovanie celých kategórií.

4. Ako pridám diskusný príspevok do otvorenej témy

Na konci diskusie ku konkrétnej téme je pole na pridanie nového príspevku. Opäť je možné zvoliť, či ide o príspevok verejný, alebo len o príspevok určený pre členov AKE SR.

5. Sledovanie kategórií a tém

Napríklad pri kliknutí na kategóriu ROZPOČET sa chronologicky zobrazí prehľad všetkých tém.
Mená a priezviská používateľov sú viditeľné len pre členov AKE SR. Prvá téma je najnovšia, a keďže je zvýraznená, prihlásený používateľ zatiaľ túto tému neotvoril. Po kliknutí sa zobrazí príspevok
Ak má používateľ záujem dostávať e-mailom upozornenia na celú diskusiu k tejto téme, môže kliknúť na tlačidlo prístupné v hornej časti
V takom prípade mu príde email vždy, keď bude pridaný nový príspevok do tejto diskusie. Text v hornej časti sa zmení na
a vpravo na lište používateľ vidí prehľad všetkých sledovaných kategórií a tém. Kliknutím na (X) si môže zrušiť ich sledovanie.
Ak naopak diskusiu nechce živo sledovať, nemusí túto možnosť zakliknúť. Diskusiu si môže zobraziť vždy keď ho bude zaujímať. Uvidí v nej všetky príspevky.

6. Vyhľadávanie

Po kliknutí na centrum znalostí (cez lištu vľavo) je možné využívať vyhľadávanie v príspevkoch. Pole vyhľadávania je zobrazené vpravo hore.
Pri vyhľadaní kľúčového slova napríklad účtovníctvo vyhľadá tie príspevky, v ktorých sa kľúčové slovo nachádza:Kompletný návod Ako na to v členení na jednotlivé kategórie nájdete tu:

Alebo nás kontaktujte, radi zodpovieme.

Tím E - komunal klubu
forum@ekomunal.sk